http://www.oprechtice.cz

3. a 4. kolo MSL-MH, Krmelín a Fryčovice 20 a 21.5.2017
Napsal uživatel Petr   
Neděle, 28 Květen 2017 14:45

O víkendu 20. a 21.5 se konalo třetí a čtvrté kolo Moravskoslezské ligy. 

Video

 


 

Po úspěchu mladších žáků v minulém týdnu jsme usedali do Amálky za pochmurného počasí celkem rozpačití směr Krmelín. Rozpačití asi z toho, že páteční trénink mladších jak oranžových tak zelených nestál za nic… a jediní komu se podařilo něco natrénovat  byli starší. Někteří mladší měli možná ještě velká ramena z minulé soutěže, jiné stresovala zodpovědnost obhájit vítězství.

Na start v Krmelíně se jako první seřadili oranžoví ve složení: Raďa, Dominik, Dory, Honza, Valča, Janka,  Vojta.  Základna v pořádku, koš jde do vody, rozděl složen a rychle s dobrým časem k terčům utíká Valča i Dory. Bohužel rozdělovač není natažen zcela a beton udělal své. Obě proudařky zaklekávají  s proudnicí mířící k terčům, voda se valí a v tom velký škub, který vrátil rozdělovač tak o dva metry dozadu a Dory bohužel neměla sílu udržet proudnici, která se jí  vysmekla a Péťa musí ubrat, zastavit  vodu. Rychle znovu chytit proudnici a dokončit aspoň útok. Bohužel čas je:  levý 24,20 a pravý 27,53 – celkově tedy 18. místo z dvacíti.

Jako druzí jdou na start zelení ve složení:  Kuba, Markét, Danek, Jirka, Adélka S., Barča a Vojta. Bohužel nedaří se jak na koši, tak na rozdělovači. Jirka si popletl směr  jak  má spojit béčko a tak ho spojuje až za základnou, kde mu s céčkovými hadicemi mezitím už utekli.  Nakonec spojí, ale na vodu se stejně čeká, Kuba má problém…terče jsou se stříknuté v čase : levý 24,18, pravý 24,62 - celkově tedy 13. místo z dvacíti.

Jako třetí, poslední vybíhají k základně starší ve složení :  Anet, Aňa, Mates, Ondra, Ríša, Saša a Radka.  Základna v pořádku, sací i koš drží a jde to do kádě,  rozděl klapl, zkušené rychlé béčka,  proudaři už zasedají před terči. Ondra sestřikuje hned jako první a Saša má prostřik 2,6 sekundy. I tak gratulace, protože Saša běžela proud po dvou letech a to bez jakéhokoli tréninku. Výsledný čas : levý 17,63 a pravý 15,01 – celkově 11 místo z devatenácti. Zlepšení oproti minulé soutěži o 6 sekund, jen tak dále.

 

V neděli jsme ještě za více pochmurného počasí než v sobotu a s horší náladou a většími obavami odjížděli ráno v osm do Fryčovic. Doufali jsme, že útok bude na trávě a ne na betonu a také jsme si přáli, aby výsledky byli o mnoho lepší než v Krmelíně.  Na start jsme  postavili jako první opět oranžové ve složení : Raďa, Dominik, Dory, Honza, Valča, Janka, Vojta. Těsně před startem se drobně rozpršelo a byly to jen naše slova útěchy, že to prší štěstí!  Hned po výstřelu se hezky rozbíhají k základně, kde není žádný problém,  spojky spojené, koš drží a jde do vody, rozděl Honza drží aby se nehnul a holky zasedají před terče a nepatrnou chvilinku čekají na vodu  a pak už svítí červená, terče jsou dole. Výsledný čas levý : 15,36, pravý 15,71. Není to rekord, ale čas je hezký,  uvidíme  jak to dopadne. Startovali jsme totiž mezi prvními a za námi je ještě spousta družstev.

Druzí zelení běží  ve složení :  Kuba, Markét, Danek, Jirka, Adélka S. , Danielka, Adélka V.  Bohužel Jirka si na základně rozhodil rozdělovač  a tak po zapojení céček měl problém s béčkem, opět ho proudaři táhnou…musí se zastavit, počkat až je vše O.K. a znovu se rozběhnout k terčům. Zpoždění je vidět na výsledném čase, který je :  levý 24,60, pravý 22,83 – celkově 13. místo z devatenácti.

Starší běží ve složení : Anet, Aňa, Mates, Ondra, Ríša, Saša a Vojta.  Na základnu vybíhají dobře,  trošku zdržení na sacím, rozděl roztahuje hadice, proudaři běží k terčům a v tom praskla hadice B od rozdělovače, útok je ukončen s možným opakujícím startem. Bohužel Aňa má poraněný prst, tak nemůže znovu běžet. Jako náhradník se povolaná Janka, která to někdy na tréninku zkoušela… nedá se nic dělat, pomůžeme si z vlastních zdrojů.  Opakovaný start se ovšem nepodařil, Mates uklouznul na základně, což ho zcela rozhodilo a tak nemohl zapojit hadici k mašině, přepnul si páčku u stroje….prouduři čekali na vodu, ale marně… dočkali se jí až v čase : levý 26,45 a pravý 25,65 – celkově 17. místo z dvaceti.

Sbalili jsme mašinu, hadice, přilby a šli aspoň něco málo zakousnout, abychom se trošku uklidnili. Než odjíždíme do Oprechtic, tak průběžné pořadí oranžových je na druhém místě. Tajně všichni doufáme, že by to mohlo tak zůstat. A „ANO“ -  odpoledne se dozvídáme, že je to tak!, Hezké druhé místo si oranžoví udrželi!

Příští víkend  nás čekají další dvě ligové soutěže, věřme, že se všem třem našim týmům bude dařit, držme palce!!!

 

pro oprechtice.cz    Šárka

 

Kalendář akcí

<<  Září 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Plánované akce

16.12.2018- Výroční valná hromada

12.9. - 19.1.2019- Karlov

15.2.2019 - Páteční ples

16.2.2019 - Sobotní ples

15.6. - 16.6.2019 - Oprechtický hasičský víkend

29.6.2019 - Oslavy založení Oprechtic